Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΟλυμπιακοί Αγώνες: Δυσάρεστες εικόνες και θέματα ασφάλειας στην ποδοσφαιρική πρεμιέρα

Μπάχαλο, από το οποίο προκύπτουν σοβαρές απορείες για θέματα ασφαλείας με το καλημέρα στους Ολυμπιακους Αγώνες! Καθώς ήταν επεισοδιακό το φινάλε της αναμέτρησης της Αργεντινής με το Μαρόκο, στην πρεμιέρα του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου.

Η ισοφάριση της Αλμπισελέστε, 2-2, στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων προκάλεσε την οργή των Μαροκινών στις εξέδρες.

Αμέσως μετά το γκολ, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο οπαδοί, ενώ έπεσαν κροτίδες και μπουκάλια με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί…

Η επεισοδιακή αναμέτρηση βρήκε τους μαροκινούς να παίρνουν προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με γκολ του Ραχίμι.

Ο 28χρονος επιθετικός πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 51΄ με εκτέλεση πέναλτι.

Η Αργεντινή, που είχε στο αρχικό της σχήμα τον άσο του Ολυμπιακού, Σαντιάγκο Έσε, μείωσε σε 2-1 στο 67΄ με τον Σιμεόνε, ενώ στην εκπνοή του αγώνα κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με το γκολ του Μεντίνα που ήρθε με περιπετειώδη τρόπο μετά από δυο δοκάρια.