Σάββατο, 13 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΤο φινάλε της κανονικής περιόδου της Stoiximan Super League και τα ντέρμπι...

Το φινάλε της κανονικής περιόδου της Stoiximan Super League και τα ντέρμπι Λάτσιο-Μίλαν & Νάπολι-Γιουβέντους έρχονται στην COSMOTE TV

Η κανονική περίοδος της Stoiximan Super League ολοκληρώνεται την Κυριακή 3/3, με τέσσερις αναμετρήσεις να μεταδίδονται στην COSMOTE TV. Στις 19.30 τα κανάλια COSMOTE SPORT θα φιλοξενήσουν τα ματς ΠΑΣ Λαμία-ΠΑΟΚ (COSMOTE SPORT 2HD), ΟΦΗ-Παναθηναϊκός (COSMOTE SPORT 3HD), Ολυμπιακός-Βόλος ΝΠΣ (COSMOTE SPORT 4HD) και Κηφισιά-Παναιτωλικός (COSMOTE SPORT 5HD). Η εκπομπή «Sportshow Λεπτό προς Λεπτό» (19.30, COSMOTE SPORT 1HD) θα προσφέρει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από τους τέσσερις αγώνες της ημέρας. Από το τηλεοπτικό πρόγραμμα της εβδομάδας 1-7/3, ξεχωρίζουν, επίσης, τα ντέρμπι Λάτσιο-Μίλαν (1/3, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD) και Νάπολι-Γιουβέντους (3/3, 21.45, COSMOTE SPORT 7HD & COSMOTE SPORT 4K) για την 27η αγωνιστική της Serie A.

Η COSMOTE TV θα φιλοξενήσει ζωντανά και αποκλειστικά το Κύπελλο Πορτογαλίας της φετινής σεζόν, προσθέτοντας μία ακόμα διοργάνωση στο πλούσιο αθλητικό της περιεχόμενο. Οι μεταδόσεις των καναλιών COSMOTE SPORT για το Taca de Portugal θα ξεκινήσουν με την ημιτελική φάση και το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Σπόρτινγκ Λισαβόνας και Μπενφίκα (29/02, 22.45, COSMOTE SPORT 3HD). Στην COSMOTE TV θα μεταδοθεί και ο δεύτερος αγώνας ανάμεσα στο ζευγάρι Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης (29/2, 22.30, COSMOTE SPORT 1HD) για την ημιτελική φάση του Copa del Rey. Την Τετάρτη 6/3 θα ακολουθήσει το ματς Άρης-Παναιτωλικός (19.00, COSMOTE SPORT 3HD) για την 2η αγωνιστική της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson, με την ομάδα που θα προκριθεί να συναντά τον Παναθηναϊκό στον μεγάλο τελικό.

Βραδιά NBA περιμένει τους φίλους του μπάσκετ την Κυριακή 3/3 με τους αγώνες Μάβερικς-76ers (20.00, COSMOTE SPORT 6HD) και Σέλτικς-Ουόριορς (22.00, COSMOTE SPORT 5HD). Στην COSMOTE TV θα μεταδοθούν 15 ακόμα αγώνες από το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον πλανήτη. Επιπλέον, το διήμερο 5-6/3 θα διεξαχθεί η 4η αγωνιστική της φάσης των «16» του FIBA Basketball Champions League με τα ματς Προμηθέας-Μούρθια (5/3, 19.00, COSMOTE SPORT 5HD), ΑΕΚ-Χάποελ Χολόν (5/3, 20.45, COSMOTE SPORT 4HD) και Περιστέρι-Καρσίγιακα (6/3, 19.30, COSMOTE SPORT 5HD).

Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα μεταδόσεων των αθλητικών highlights της εβδομάδας 1-7/3:

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Stoiximan Super League (26η Αγωνιστική)

Εκπομπή «Sportshow» (Kυριακή 3/3, 18.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Εκπομπή «Sportshow Λεπτό προς Λεπτό» (Kυριακή 3/3, 19.30, COSMOTE SPORT 1HD)

ΠΑΣ Λαμία-ΠΑΟΚ (Kυριακή 3/3, 19.30, COSMOTE SPORT 2HD)

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός (Kυριακή 3/3, 19.30, COSMOTE SPORT 3HD & COSMOTE SPORT PANATHINAIKOS SUPER LEAGUE PASS)

Ολυμπιακός-Βόλος ΝΠΣ (Kυριακή 3/3, 19.30, COSMOTE SPORT 4HD & COSMOTE SPORT OLYMPIACOS SUPER LEAGUE PASS)

Κηφισιά-Παναιτωλικός (Kυριακή 3/3, 19.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Εκπομπή «Sportshow» (Kυριακή 3/3, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Κύπελλο Ελλάδας Betsson (Ημιτελική Φάση, 2η Αγωνιστική)

Εκπομπή «Pregame Άρης-Παναιτωλικός» (Tετάρτη 6/3, 18.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Άρης-Παναιτωλικός (Tετάρτη 6/3, 19.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Εκπομπή «Postgame Άρης-Παναιτωλικός» (Tετάρτη 6/3, 21.10, COSMOTE SPORT 3HD)

Serie A (27η Αγωνιστική)

Λάτσιο-Μίλαν (Παρασκευή 1/3, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Ουντινέζε-Σαλερνιτάνα (Σάββατο 2/3, 16.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Μόντσα-Ρόμα (Σάββατο 2/3, 19.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Τορίνο-Φιορεντίνα (Σάββατο 2/3, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Ελλάς Βερόνα-Σασουόλο (Kυριακή 3/3, 13.30, COSMOTE SPORT 3HD)

Έμπολι-Κάλιαρι (Kυριακή 3/3, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Φροζινόνε-Λάτσιο (Kυριακή 3/3, 16.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αταλάντα-Μπολόνια (Kυριακή 3/3, 19.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Νάπολι-Γιουβέντους (Κυριακή 3/3, 21.45, COSMOTE SPORT 7HD & COSMOTE SPORT 4K)

Ίντερ-Τζένοα (Δευτέρα 4/3, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Taca de Portugal (Ημιτελική Φάση, 1η Αγωνιστική)

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Μπενφίκα (Πέμπτη 29/2, 22.45, COSMOTE SPORT 3HD)

Liga Portugal Betclic (24η Αγωνιστική)

Σάβες-Αρούκα (Παρασκευή 1/3, 22.15, COSMOTE SPORT 7HD)

Μπράγκα-Εστρέλα (Σάββατο 2/3, 22.30, COSMOTE SPORT 3HD)

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Φαρένσε (Κυριακή 3/3, 20.00, COSMOTE SPORT 9HD)

Πόρτο-Μπενφίκα (Κυριακή 3/3, 22.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Φαμαλικάο-Μποαβίστα (Δευτέρα 4/3, 22.15, COSMOTE SPORT 3HD)

Copa del Rey (Ημιτελική Φάση, 2ηΑγωνιστική)

Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης (Πέμπτη 29/2, 22.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Roshn Saudi League (22η Αγωνιστική)

Αλ Νασρ-Αλ Χαζμ (Πέμπτη 29/02, 19:00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αλ Χιλάλ-Αλ Ίτιχαντ (Παρασκευή 1/3, 19.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Αλ Αχλί-Αλ Φατέχ (Σάββατο 2/3, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD)

23η αγωνιστική

Αλ Νασρ-Αλ Ραέντ (Πέμπτη 7/3, 19.00, COSMOTE SPORT 9HD)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Cyta (Playoffs)

ΑΠΟΕΛ-Πάφος (Κυριακή 3/3, 17.00, COSMOTE SPORT 6HD)

Sky Bet EFL Championship (35η Αγωνιστική)

Γουέστ Μπρομ-Κόβεντρι (Παρασκευή 1/3, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Χάντερσφιλντ-Λιντς (Σάββατο 2/3, 14.30, COSMOTE SPORT 3HD)

Μπέρμιγχαμ-Σαουθάμπτον (Σάββατο 2/3, 17.00, COSMOTE SPORT 3HD)

36η αγωνιστική

Ίπσουιτς-Μπρίστολ Σίτι (Τρίτη 5/3, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD)

ΚΠΡ-Γουέστ Μπρομ (Τετάρτη 6/3, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD)

cinch Scottish Premiership (29η Αγωνιστική)

Χαρτς-Σέλτικ (Kυριακή 3/3, 14.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Recopa Sudamericana

Φλουμινένσε-Λίγκα Ντε Κίτο (Παρασκευή 1/3, 02.30, COSMOTE SPORT 8HD)

Copa Sudamericana (Προκριματικός Γύρος)

Τολίμα-Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν (Tετάρτη 6/3, 04.00, COSMOTE SPORT 8HD)

ΜΠΑΣΚΕΤ

NBA

Σάρλοτ Χόρνετς-Μιλγουόκι Μπακς (Παρασκευή 1/3, 02.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Ορλάντο Μάτζικ-Γιούτα Τζαζ (Παρασκευή 1/3, 02.00, COSMOTE SPORT 7HD)

ΛΑ Λέικερς-Ουάσινγκτον Ουίζαρντς (Παρασκευή 1/3, 05.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Mπόστον Σέλτικς-Ντάλας Μάβερικς (Σάββατο 2/3, 02.30, COSMOTE SPORT 4HD)
Μινεσότα Τίμπεργουλβς-Σακραμέντο Κινγκς (Σάββατο 2/3, 03.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Mαϊάμι Χιτ-Γιούτα Τζαζ (Κυριακή 3/3, 00.00, COSMOTE SPORT 4HD)

ΛΑ Λέικερς-Ντένβερ Νάγκετς (Κυριακή 3/3, 03.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Φοίνιξ Σανς-Χιούστον Ρόκετς  (Κυριακή 3/3, 04.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Ντάλας Μάβερικς-Φιλαδέλφεια 76ers (Κυριακή 3/3, 20.00, COSMOTE SPORT 6HD)

Μπόστον Σέλτικς-Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς (Κυριακή 3/3, 22.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Τορόντο Ράπτορς-Σάρλοτ Χόρνετς (Δευτέρα 4/3, 01.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Mιλγουόκι Μπακς-ΛΑ Κλίπερς (Τρίτη 5/3, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Γιούτα Τζαζ-Ουάσινγκτον Ουίζαρντς (Τρίτη 5/3, 04.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Κλίβελαντ Καβαλίερς-Μπόστον Σέλτικς (Τετάρτη 6/3, 02.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Ντάλας Μάβερικς-Ιντιάνα Πέισερς (Τετάρτη 6/3, 03.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Ατλάντα Χοκς-Κλίβελαντ Καβαλίερς (Πέμπτη 7/3, 02.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς-Μιλγουόκι Μπακς (Πέμπτη 7/3, 05.00, COSMOTE SPORT 4HD)

FIBA Basketball Champions League (Φάση των 16, 4η Αγωνιστική)

Προμηθέας-Μούρθια (Τρίτη 5/3, 19.00, COSMOTE SPORT 5HD)

ΑΕΚ-Χάποελ Χολόν (Τρίτη 5/3, 20.45, COSMOTE SPORT 4HD)

Περιστέρι-Καρσίγιακα (Τετάρτη 6/3, 19.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Turkish Basketball Super League (21η Αγωνιστική)

Τουρκ Τέλεκομ-Γαλατάσαραϊ (Σάββατο 2/3, 14.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Φενέρμπαχτσε-Τόφας (Κυριακή 3/3, 19.30, COSMOTE SPORT 8HD)

ACB Liga Endesa (23η Αγωνιστική)

Μάλαγα-Μπιλμπάο (Σάββατο 2/3, 19.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Ανδόρρα-Ρεάλ Μαδρίτης (Κυριακή 3/3, 13.30, COSMOTE SPORT 5HD)

Lega Basket Serie A (21η Αγωνιστική)

Ρέτζιο Εμίλια-Τρέντο (Σάββατο 2/3, 21.30, COSMOTE SPORT 6HD)

Σάσαρι-Βίρτους Μπολόνια (Κυριακή 3/3, 13.00, COSMOTE SPORT 7HD)

ΤΕΝΙΣ

ATP 500 Acapulco (COSMOTE SPORT 6HD)

Προημιτελικοί (Παρασκευή 1/3, 02.00, 04.00, 06.00)

1ος Ημιτελικός (Σάββατο 2/3, 03.00)

2ος Ημιτελικός (Σάββατο 2/3, 05.00)

Τελικός (Κυριακή 3/3, 05.00)

ATP 500 Dubai (COSMOTE SPORT 6HD)

1ος Ημιτελικός (Παρασκευή 1/3, 15.00)

2ος Ημιτελικός (Παρασκευή 1/3, 17.00)

Tελικός (Σάββατο 2/3, 17.00)

ATP 250 Santiago (COSMOTE SPORT 8HD)

Tελικός (Δευτέρα 4/3, 00.00)

ATP Masters 1000 Ίντιαν Γουέλς (COSMOTE SPORT 6HD)

Κυρίως Ταμπλό (Tετάρτη 6/3, 21.00)

Premier Padel Tour Ριάντ (COSMOTE SPORT9HD)

Τελικός Γυναικών (Σάββατο 2/3, 16.00)

Τελικός Ανδρών (Σάββατο 2/3, 18.30)

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ

Oktagon 54

Τσεχία, Οστράβα (Σάββατο 2/3, 22.00, COSMOTE SPORT 8HD)

UFC Fight Night

Zαρζίνιο Ρόζενστρουικ-Σαμίλ Γκάζιεφ (Σάββατο 2/3, 23.00, COSMOTE SPORT 9HD)

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Grand Prix MotoGP (COSMOTE SPORT 5HD)

Εκπομπή «Grand Prix MotoGP: Προεπισκόπηση Σεζόν» (Πέμπτη 7/3, 19.00)

spot_img
spot_img

MUST READ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ