Τρίτη, 28 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΟΙΚΟΝΟΜΙΑΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣΗ μάχη για την κατάκτηση της Stoiximan Super League συνεχίζεται στην COSMOTE...

Η μάχη για την κατάκτηση της Stoiximan Super League συνεχίζεται στην COSMOTE TV με τα ματς Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Λαμία & AEK-Άρης

Εβδομάδα με μεγάλα αθλητικά «ραντεβού» και κρίσιμους αγώνες για την ανάδειξη του φετινού πρωταθλητή της Stoiximan Super League έρχεται στην COSMOTE TV. Την Κυριακή 14/4 ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί στο «Απόστολος Νικολαΐδης» τον ΠΑΣ Λαμία (17.00, COSMOTE SPORT 1HD), ενώ η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει στην «OPAP Arena» τον Άρη (20.30, COSMOTE SPORT 1HD) για την 5η αγωνιστική των playoffs του πρωταθλήματος. Ξεχωρίζει, επίσης, και ο «τελικός» παραμονής ανάμεσα σε Κηφισιά και Παναιτωλικό (13/4, 20.00, COSMOTE SPORT 1HD) για την 4η αγωνιστική των playouts. 

Οι τηλεθεατές της COSMOTE TV θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν το φινάλε της Regular Season του NBA, η οποία ολοκληρώνεται την Κυριακή 14/4. Από τις 20.00 έως τη 01.30, το NBA 360 θα μεταφέρεται από γήπεδο σε γήπεδο και θα μεταδίδει πλούσιο θέαμα και από τις 30 ομάδες, καθώς το πρόγραμμα της ημέρας περιλαμβάνει 15 αναμετρήσεις που θα κρίνουν τα πάντα ενόψει του Play-In Tournament και των φετινών Playoffs. 

Τι άλλο ξεχωρίζει στα κανάλια COSMOTE SPORT 

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League, η COSMOTE TV θα μεταδώσει και το ματς Βόλος ΝΠΣ-Ατρόμητος (13/4, 17.30, COSMOTE SPORT 2HD). Για την 32η αγωνιστική της Serie A και τη μάχη που γίνεται για τις ευρωπαϊκές θέσεις, η Μπολόνια θα φιλοξενήσει τη Μόντσα (13/4, 21.45, COSMOTE SPORT 3HD), η Ρόμα θα επισκεφτεί την Ουντινέζε (14/4, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD), η Νάπολι θα υποδεχτεί τη Φροζινόνε (14/4, 13.30, COSMOTE SPORT 2HD) και η Αταλάντα θα αντιμετωπίσει την Ελλάς Βερόνα (15/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD). 

Πλούσια δράση έρχεται το τριήμερο 12-14/4 και για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό με το Moto GP Αμερικής και το ERC Ουγγαρίας. Τέλος, οι λάτρεις των μαχητικών σπορ θα έχουν στη διάθεσή τους τον σπουδαίο αγώνα ανάμεσα στον πρωταθλητή δύο κατηγοριών, Άλεξ Περέιρα και στον επίσης πρωταθλητή, Τζαμαχάλ Χιλ (14/4, 05.00, COSMOTE SPORT 8HD) με φόντο τον τίτλο στην κατηγορία light heavyweight του UFC.

Τον παλμό των εξελίξεων από τα πιο σημαντικά αθλητικά γεγονότα της εβδομάδας θα μεταφέρει η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT, μέσα από ειδικές εκπομπές και εκτενή ρεπορτάζ. 

Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα μεταδόσεων των αθλητικών highlights της εβδομάδας 12-18/4:

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Stoiximan Super League 

Playoffs (5η Αγωνιστική)

Εκπομπή «Sportshow» (Κυριακή 14/4, 16.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Λαμία (Κυριακή 14/4, 17.00, COSMOTE SPORT 1HD & COSMOTE SPORT PANATHINAIKOS SUPER LEAGUE PASS)

Εκπομπή «Sportshow» (Κυριακή 14/4, 19.05, COSMOTE SPORT 1HD)

AEK-Άρης (Κυριακή 14/4, 20.30, COSMOTE SPORT 1HD & COSMOTE SPORT AEK SUPER LEAGUE PASS)

Εκπομπή «Sportshow» (Κυριακή 14/4, 22.45, COSMOTE SPORT 1HD)

Playouts (4η Αγωνιστική)

Εκπομπή «Pregame Βόλος ΝΠΣ-Ατρόμητος» (Σάββατο 13/4, 17.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Βόλος ΝΠΣ-Ατρόμητος (Σάββατο 13/4, 17.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Εκπομπή «Pregame Κηφισιά-Παναιτωλικός» (Σάββατο 13/4, 19.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Κηφισιά-Παναιτωλικός (Σάββατο 13/4, 20.00, COSMOTE SPORT 1HD)

Serie A (32η Αγωνιστική)

Λάτσιο-Σαλερνιτάνα (Παρασκευή 12/4, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Λέτσε-Έμπολι (Σάββατο 13/4, 16.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Τορίνο-Γιουβέντους (Σάββατο 13/4, 19.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Μπολόνια-Μόντσα (Σάββατο 13/4, 21.45, COSMOTE SPORT 3HD)

Νάπολι-Φροζινόνε (Κυριακή 14/4, 13.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Σασουόλο-Μίλαν (Κυριακή 14/4, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Ουντινέζε-Ρόμα (Κυριακή 14/4, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Ίντερ-Κάλιαρι (Κυριακή 14/4, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4Κ)

Φιορεντίνα-Τζένοα (Δευτέρα 15/5, 19.30, COSMOTE SPORT 1HD)

Αταλάντα-Ελλάς Βερόνα (Δευτέρα 15/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Sky Bet EFL Championship (43η Αγωνιστική)

Πλίμουθ-Λέστερ (Παρασκευή 12/4, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Λιντς-Μπλάκμπερν (Σάββατο 13/4, 14.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Γουέστ Μπρομ-Σάντερλαντ (Σάββατο 13/4, 17.00, COSMOTE SPORT 7HD)

36η Αγωνιστική

Σαουθάμπτον-Πρέστον (Τρίτη 16/4, 22.00, COSMOTE SPORT 9HD)

Liga Portugal Betclic (29η Αγωνιστική)

Ζιλ Βισέντε-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Παρασκευή 12/4, 22.15, COSMOTE SPORT 7HD)

Πόρτο-Φαμαλικάο (Σάββατο 13/4, 20.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Εστορίλ-Μπράγκα (Σάββατο 13/4, 22.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Μπενφίκα-Μορεϊρένσε (Κυριακή 14/4, 22.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Βιζέλα-Σάβες (Δευτέρα 15/5, 22.15, COSMOTE SPORT 3HD)

20η Αγωνιστική (εξ’ αναβολής) 

Φαμαλικάο-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Tρίτη 16/4, 22.15, COSMOTE SPORT 7HD)

Taca de Portugal (Ημιτελική Φάση, 2η Αγωνιστική)

Πόρτο-Βιτόρια Γκιμαράες (Tετάρτη 17/4, 22.15, COSMOTE SPORT7HD)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα CYTA (Β’ Φάση, 7η Αγωνιστική)

Πάφος-ΑΠΟΕΛ (Kυριακή 14/4, 17.00, COSMOTE SPORT 3HD)

cinch Scottish Premiership (33η Αγωνιστική)

Ρος Κάουντι-Ρέιντζερς (Kυριακή 14/4, 14.00, COSMOTE SPORT 3HD)

30η Αγωνιστική (εξ’ αναβολής)

Νταντί-Ρέιντζερς (Τετάρτη 17/4, 22.00, COSMOTE SPORT 8HD)

MΠΑΣΚΕΤ

ΝΒΑ

Regular Season

Philadelphia 76ers-Orlando Magic (Σάββατο 13/4, 02.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Oklahoma City Thunder-Milwaukee Bucks (Σάββατο 13/4, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

NBA 360 LIVE (Κυριακή 14/4, 20.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Indiana Pacers-Atlanta Hawks (Κυριακή 14/4, 20.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Los Angeles Clippers-Houston Rockets (Κυριακή 14/4, 22.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Oklahoma City Thunder-Dallas Mavericks (Κυριακή 14/4, 22.30, COSMOTE SPORT 8HD)

SoFi NBA Play-In Tournament

Τετάρτη 17/4, 02.30, COSMOTE SPORT 4HD

Tετάρτη 17/4, 05.00, COSMOTE SPORT 5HD

Πέμπτη 18/5, 02.00, COSMOTE SPORT4HD

Πέμπτη 18/5, 04.30, COSMOTE SPORT5HD

Lega Basket Serie A (27η Αγωνιστική)

Τρέντο-Ντερτόνα (Σάββατο 13/4, 21.00, COSMOTE SPORT 9HD)

Βίρτους Μπολόνια-Κρεμόνα (Κυριακή 14/4, 19.15, COSMOTE SPORT 9HD)

ACB Liga Endesa (29η Αγωνιστική)

Τενερίφη-Μπιλμπάο (Σάββατο 13/4, 21.45, COSMOTE SPORT 4HD)

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπανταλόνα (Κυριακή 14/4, 19.30, COSMOTE SPORT 8HD)

Turkish Basketball Super League (27η Αγωνιστική)

Αναντολού Εφές-Μπεσίκτας (Κυριακή 14/4, 20.30, COSMOTE SPORT 6HD)

Τουρκ Τέλεκομ-Φενέρμπαχτσε (Δευτέρα 15/4, 20.30, COSMOTE SPORT 8HD)

FIBA Basketball Champions League (Προημιτελική Φάση, 3ος Αγώνας)

Βόννη-Περιστέρι (Τρίτη 16/4, 19.00, COSMOTE SPORT 4HD)

Τενερίφη-Τόφας (Τρίτη 17/4, 21.00, COSMOTE SPORT 4HD)

ΤΕΝΙΣ

ATP Masters 1000 Μόντε Κάρλο (COSMOTE SPORT 6HD)

Προημιτελικοί (Παρασκευή 12/4, 14.00, 16.00, 18.00)

Ημιτελικοί (Σάββατο 13/4, 14.30, 16.30)

Τελικός Διπλού (Κυριακή 14/4, 13.00)

Τελικός Μονού (Κυριακή 14/4, 16.00)

ATP 500 Βαρκελώνη 

Κυρίως Ταμπλό 

Δευτέρα 15/4, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 (COSMOTE SPORT 7HD)

Tρίτη 16/4, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

Τετάρτη 17/4 12.00, 14.00, 17.00, 19.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

Πέμπτη 18/4, 12.00, 14.00, 17.00, 19.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

MotoGP Red Bull Grand Prix of The Americas (COSMOTE SPORT 5HD)

1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Παρασκευή 12/4, 18.40)

Δοκιμές (Παρασκευή 12/4, 22.55)

2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Σάββατο 13/4, 18.05)

Κατατακτήριες Δοκιμές (Σάββατο 13/4, 18.45) Tissot Sprint (Σάββατο 13/4, 22.45)

Warm Up (Κυριακή 14/4, 17.35)

Aγώνας (Κυριακή 14/4, 21.30)

ERC Ουγγαρία (COSMOTE SPORT 8HD)

SS2 Hegyesd 1 (Σάββατο 13/4, 10.45)

SS3 Kisloter 1 (Σάββατο 13/4, 12.05)

SS4 Varpalota 1 (Σάββατο 13/4, 13.05)

SS11 Iszka 2 (Kυριακή 14/4, 15.00)

SS12 Tes 2 (Kυριακή 14/4, 16.05)

SS13 Nagyloter 2 Power Stage (Kυριακή 14/4, 18.00)

ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΣΠΟΡ

UFC 300

Άλεξ Περέιρα-Τζαμαχάλ Χιλ (Κυριακή 14/4, 05.00, COSMOTE SPORT 8HD)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ 

DHB Cup REWE Final 4 Handball

Τελικός (Κυριακή 14/4, 16.35, COSMOTE SPORT 7HD)

spot_img
300px by 250px ad for bank of Chania

MUST READ

ΔΗΜΟΦΙΛΗ